Sk Rakovník "B" : Fk Hýskov 2:4 ( 2:3 )

23.10.2016 16:55

Sestava: Stehlík - Křestan, Vávra, Lukeš - Pošmurný, Matějka, Sechovec, Štastný, Kábát - Peclinovský, Dóša. Střídali: 62´ Petráš za Matějku, 88´ Kouřil za Dóšu. Branky: Dóša 3, Matějka. Komentář: Nedělní dopoledne v Rakovníku začalo téměř neregulérně - od branky k brance

nebylo vidět, nad hřištěm se snášela hustá mlha. Počáteční vzájemné oťukávání

začali lépe domácí, už v 7´vyškrábl Stehlík sólo domácího útočníka na tyč. Následovaly

tradiční neproměněné tutovky Hýskova, za které přišel trest. V 15´nepovedenou malou

domů zužitkoval kapitán domácích na 1-0, ve 25´vyklidila naše obrana prostory na

pravé straně a bylo 2-0, tři minuty poté likvidoval sólo domácích včasným vyběhnutím

Stehlík - domácí hráč sice napodruhé dopravil míč do sítě, rozhodčí naštěstí dobře viděl jeho ostrý

zákrok, po kterém měl se Stehlíkem doktor Vokáč hodně práce, a gól neuznal.

Po další sérii našich tutovek se ve 33´konečně zblízka trefil Dóša a dal nám naději.

Ve 38´opět Dóša přihrál Filipovi Matějkovi, který se nemýlil a dokonalý poločasový

obrat završil ve 42´  opět Dóša. Hned po změně stran pálil Peclinovský jenom do brankáře,

odražený míč poslal do šibenice s velkou chutí hrající Dóša. Do 70´jsme kontrolovali hru,

vypadalo to na hladkou zápasovou dohrávku. Domácí však vystřídali, co mohli a od

70´jsme prožívali doslova peklo. Dezorientovaná obrana vyráběla chyby, Stehlík se překonával,

domácí v zahazování příležitostí naštěstí také. Nejhorší jsme přečkali a utkání dovedli

zkušeně do vítězného konce. Tři body jsme tentokrát kolektivně vybojovali, absolutorium

zaslouží David Stehlík v bráně a střelecky disponovaný Robert Dóša.

Domácí si stěžují v místních novinách na rozhodčího, že neuznáním třetí branky hrubě

ovlivnil zápas. K tomu nezbývá dodat jen souhlasné stanovisko. Ano, zápas ovlivnil. Ale tím, že

nevyloučil 2 domácí hráče za zákroky, které nemají s fotbalem nic společného.