CHYŃAVA "B" : FK HÝSKOV 2:5 (1:3)

03.04.2019 21:10

Sestava: Kšír, Křestan, Miler, Pošmurný, Popule, Dobrovodský, Choc, Čermák, Veselý, Fiala, Sechovec K. Sřídali: 57´ Sechovec P. za Fialu, 69´ Stehlík za Čermáka, 79´Michalovský za Pošmurnýho, 88´ Prošek za Populeho. Branky: Sechovec K. 2, Fiala, Popule , "sváteční střelec "Křestan. Diváci 100. Komentář: Derby je derby a tak přestože jsou obě mužstva na opačných pólech tabulky, všichni jsme ho s napětím očekávali. Přes kopec jsme odjížděli s předsevzetím, že nebudeme ti, co inkasují jako první a pak se nadřou na otočení výsledku. Z naší strany to byl konečně výkon, který snesl přísnější měřítko hned od první minuty. Značnou měrou k tomu přispěli i domácí, kteří se nezakopali před vlastní brankou, ale snažili se vymyslet i něco dopředu. Obrana však tentokráte pracovala precizně a tak gólmana Kšíra ohrožovaly pouze střely z dálky. Díky otevřenému fotbalu jsme si vypracovali dost šancí, ale nakonec nás do vedení poslala penalta, kterou s přehledem proměnil Sechovec. Chvilkovou nekoncentrovanost hýskovské obrany potrestal vyrovnávacím gólem Čeřovského, který předvedl pěknou individuální akci. Jenže hned prakticky z protiútoku krásně nacentroval Popule a do vápna se deroucí Fiala vrátil vedení na naší stranu. Pak již akce střídala akci a domácí mohli být rádi, že do kabin odcházeli pouze s dvougólovým mankem.

Druhý poločas začal opět v naší režii a když Popule po čtvrt hodině zvýšil na 4:1, tak už nikdo nepochyboval, že 3 body poputují do Hýskova. Poté již tempo hry trochu upadlo, více se bojovalo než hrálo a domácí ještě korigovali výsledek. Poslední slovo měl však Křesťan, který si po rychlé akci z levé strany naběhl na přihrávku do vápna, položil dotírajícího obránce a zpečetil naši výhru.