FK HÝSKOV : AFK LODĚNICE 2:2 ( 1:1)

20.11.2017 19:19

Sestava: Dreksler, Cihelka, Novák, Křestan, Matějka, Pošmurný, Fiala, Peclinovský, petráš, Kabát, Lukeš R. Střídali: 70´Lukeš D. za Křestana, 76´ Štastný za Kabáta. Branky: Novák, Lukeš R. Komentář: Komentář.

Poslední podzimní utkání jsme odehráli na domácím hřišti proti mužstvu AFK Loděnice.
A bylo to derby, které se přítomným divákům muselo líbit. Už v 5´rozehrál ve středu hřiště
akci O. Petráš. posunul míč doleva Matějkovi a ten splnil roli nejlepšího nahrávače podzimu, když
předložil míč M. Novákovi, který z malého čtverce pohodlně otevřel skóre. Hosté však nehodili flintu
do žita, hýřili aktivitou a výsledkem v 15´volný přímý kop, který uklidil A. Novák přímo do šibenice -
brankář Drexler neměl šanci. Hosté nepolevili ve svém úsilí a až do 30. minuty nás přehrávali, naštěstí
bez efektu. Poté se hra vyrovnala, šanci měl Michal Novák na jedné, Pospíšil na druhé straně,
skóre se do přestávky nezměnilo.
Druhý poločas jsme zahájili aktivněji my, vytvořili jsme si i šance s přívlastkem vyložené,
ale ani Matějka, ani Michal Novák je nedokázali proměnit. V 80. minutě pak přišel diskutovaný okamžik,
po kterém se hosté cítili ukřivděni. Docílili sice branky, ale pomezní rozhodčí dávno a dávno držel
svoji zástavu nad hlavou, branka tudíž uznána nebyla. V 81. minutě se dostal do šance opět Michal Novák,
brankář Loděnic stačil míč vyrazit, ale dobíhající R. Lukeš nás poslal do vedení. Zdálo se, že je rozhodnuto,
ale hosté z Loděnic nesložili zbraně a v 86´se jim podařilo po rohovém kopu Herejtem vyrovnat.
Spravedlivou remízu pak rozhodly střely ze značky PK. Domácí brankář L. Drexler se v nich na bývalé
spoluhráče dokonale vytáhl a tři zneškodnil - na PK jsme vyhráli 9-8 a brali 2 body, které nás v konečném
účtování posunuly na krásné druhé místo. Zimní pauzu tak budeme trávit příjemně, snad na těch vavřínech