Trubín : Fk Hýskov 3:4 (2:2)

04.09.2016 20:37

Sestava: Dreksler - Křestan, Vávra, Lukeš - Petráš, Matějka, Sechovec, Pošmurný, Frajer - Peclinovský, Fiala. Střídali: 60´Kabát za Petráše. Branky: Fiala 2, Sechovec, Matějka. Komentář: Už ve 2. kole svedl los do vzájemného utkání oba zástupce berounského okresu, tentokráte na trubínské hřiště,

které je známé svými specifickými rozměry. Nejenže se tedy jednalo o okresní derby, zápas byl okořeněn i tím,

že se proti sobě na hřišti postavili i zástupci rodinných klanů Vávrů a Křesťanů...

Do utkání jsme nastoupili bez zraněných Kučery, Bastla, Šťastného, zranění či jiné potíže zdravotního rázu limitovaly

navíc i Křesťana, Sechovce, Lukeše, Peclinovského, Dóšu. Ale derby je derby! Utkání začali lépe domácí. Už v 7. minutě

napřáhl Klička a z dálky poprvé překvapil Drexlera. Naši poté přitlačili, ale veškeré pokusy končily na obranném valu

domácích. Ve 20. minutě už to bylo 2-0, když si opět Klička naskočil na perfektně zahraný roh a hlavou zavěsil.

O chvíli později hasil Křesťan  na brankové čáře, to byl zlomový moment zápasu. Postupně jsme získávali převahu a

bylo jen otázkou času, kdy to tam spadne i na druhé straně. Dočkali jsme se ve 41. minutě, kdy po rohovém kopu propadl míč

k Sechovcovi a ten zblízka snížil, z podobné situace ve 43. minutě Fiala dokonce vyrovnal!

Do kabin jsme šli tedy s dobrou náladou a nadějí - druhá půle z kopce, po větru... Této výhody jsme ale po změně stran

nedokázali hned využít. Hra byla vyrovnaná, útoky se střídaly na obě strany, v 66. minutě udeřilo bohužel na té naší. To se Porsch

doslova protlačil s míčem přes naší obranu a prostřelil Drexlera k přední tyči. Gól však naše borce zdravě naštval.

Zatlačili svého soupeře do hluboké defenzivy a už v 69. minutě Fiala ukázal, co znamená správný výběr místa před

bránou soupeře. Odražený míč napálil snad z metru přímo pod břevno a bylo opět srovnáno. Domácím rychle ubývaly

síly a bylo jen otázkou času, kdy soupeře dorazíme. v 78. minutě se nadechl k sólu Filip Matějka a svůj průnik zakončil

nechytatelnou střelou k tyči! Závěr jsme si zkušeně pohlídali a mohli oslavit zisk dalších bodů.

Utkání hrané před pěknou návštěvou se muselo líbit, hrálo se tvrdě, ale fér, padlo hodně branek. Naši si zaslouží

pochvalu za bojovnost a nasazení, velký dík patří rovněž hýskovským fanouškům -zejména berounským "hudebníkům",

kteří vytvořili našim chlapcům téměř domácí prostředí.