Fk Hýskov : Sk Petrovice 4:2 ( 0:2)

01.10.2017 17:56

Sestava: Stehlík, Fiala, Křestan, Kabát, Sechovec, Cihelka, Pošmurný, Lukeš R., Peclinovský, Bastl, Novák. Střídali: 89´Štastný za Lukeše R. Branky: Novák 2, Lukeš R. 2. Komentář: Do dalšího mistrovského utkání jsme nastupovali s cílem odčinit ostudný debakl,

který jsme schytali ve čtvrtek v Hostomicích. Leč přání je jedna věc, skutečnost

druhá. Pokračovali jsme v "hostomickém" výkonu, kdy jsme hráli fotbal o ničem -

bez nápadu, bez důrazu, bez pohybu, bez jediné střely na branku za celý první

poločas. Soupeřova rychlost a důraz nám dělaly velké problémy, stejně jako bránění

rychlých výpadů k naší brance a tak poločasové skóre 0-2 bylo pro nás milosrdné.

Ale zázraky se občas dějí i ve fotbale. Co se odehrálo v kabině během pauzy ví asi jenom

trenér a hráči. Jisté je, že do druhého dějství nastoupil v domácích oranžových dresech

úplně jiný tým. Všechno odstartoval rychlý kontaktní gól Romana Lukeše ze 48´, kdy

střelou za vzduchu k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. A když v 60´vystřihl

pohledné nůžky a vyrovnal, bylo s hosty zle. Nám narostla pověstná křídla, aktivním

napadáním jsme soupeře takřka nepustili za půlící čáru. V 65´branku Michalovi

Novákovi rozhodčí ještě pro postavení mimo hru neuznali, v 70´se Michal už dočkal, když svůj

sólový únik s přehledem zakončil. Pak přišel z naší strany logický oddechový čas, obrana už ale

pracovala pozorně a hosty k ničemu nepustila.  Závěrečný tlak pak opět patřil nám, vítězství

potvrdil krásnou střelou do šibenice 2 minuty před koncem opět Michal Novák.

Naši hráči tak dokázali, a to nejen hrstce diváků, ale hlavně sami sobě, že když se chce,