Fk Hýskov : Fk Dobříč 1940 7:1 ( 4:1)

03.09.2017 20:47

Sestava: Dreksler, Fiala. Matějka, Sechovec, Pošmurný, Cihelka, Kabát, Lukeš D., Lukeš R., Štastný, Novák. Střídali: 64´ Petráš za Štastnýho, 78´Prošek za Cihelku. Branky: Novák 4, Cihelka, Sechovec, Lukeš R. Diváci: 120. Komentář:

K prvnímu mistrovskému utkání v novém prostředí skupiny E jsme nastoupili

už definitivně bez Martina Frajera, který přestoupil do SK Bystřice, bez chybějících

Peclinovského, Bastla a Dóši, bez zraněných Křesťana a Kučery, ale zato s novými

posilami Romanem Lukešem a Michalem Novákem.

Utkání jsme začali velkým náporem, soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Stačilo ale

jedno zaváhání a před naší bránou se objevil úplně volný hostující hráč Slavík, který

měl tolik času a prostoru, že by si v pohodě stačil vypít i odpolední kávu. Šancí

nepohrdl a v 11. minutě jsme prohrávali 0-1. O dvě minuty později přišel další rychlý

brejk hostí, který naši obránci odvrátili s notnou dávkou štěstí snad už z brankové čáry.

V 15. minutě si navedl míč Cihelka a střelou z 25 metrů s pomocí obou tyčí vyrovnal.

Ve 20. minutě zahrával rohový kop Matějka, na jeho prudký centr naběhl Sechovec a hlavou

poslal náš tým do vedení. Hosté nesložili zbraně a stále hrozili rychlými protiútoky. Uklidnění

přinesla 34. minuta. Střelu Matějky stačil hostující brankář ještě vyrazit, na dorážku Michala Nováka

už byl krátký. Definitivní podobu skóre 1. poločasu dal Roman Lukeš, který zužitkoval ve

37. minutě přihrávku Matějky a zvýšil na 4-1.

Kdo očekával, že  se naši spokojí s tříbrankovým vedením a zápas v klidu dohrají, ten se  hluboce

mýlil. Druhý poločas se odehrál ve střelecké režii Michala Nováka, který byl k neudržení.

Nejprve se v 65. minutě nejlépe orientoval před hostujícím brankářem a zvýšil na 5-1,

v 77. minutě dostal míč od Davida Lukeše přesně tak, jak potřebuje - do volného prostoru,

obešel i brankáře a do prázdné zvýšil na 6-1, v poslední minutě si na konečných 7-1

srazil jeho další střelecký pokus do vlastní sítě hostující obránce.

Výkon našeho mužstva se líbil, chlapci se snažili hrát jednoduchý, přímočarý fotbal

s častým zakončením. Vyvarovat se naopak musíme chyb v obranné fázi, kdy jsme špatně reagovali

na rychlé brejky soupeře a nechávali mu mnohdy hodně volného prostoru.

Jak jsme na tom doopravdy ukáže další zápas, který hrajeme v sobotu od 17.00 v Letech!