5. kolo Fk Hýskov : Tmań

17.09.2022 12:45

Sestava: Bilec, Dobrovodský, Novák, Seidel, Popule, Sechovec, Pošmurný, Fajt, Neumann, Stehlík, Liberský. Střídali : 56´ Čermák za Sechovce, 62´´ Prošek za Fajta, 71´ Veselý A. - Popule, 79´ Petránek - Neumann, 89´ Dlouhý - Stehlík. Branka : Pošmurný Diváci : 40

Komentář: Do utkání jsme nastupovali bez stabilních členů Hamouze, Křesťana a Veselého, ale s vírou v naši hru. Od začátku jsme měli více ze hry, ale vytvářeli si pouze náznaky šancí. Soupeř zlobil hlavně z rychlých brejků, ale žádnou výraznější příležitost si nevypracoval. Až po půlhodině hry si hostující Kincl potáhl míč podél vápna, velmi nebezpečně vystřelil a přestože si z jeho střelou Bilec poradil, dorážce již zabránít nedovedl. Děsivých 10 minut jsme dokončili špatnout rozehrávkou v před naším vápnem a rázem to bylo o 2 góly. To naše hráče probudilo a do přestávky jsme si vypracovali několik slibných šancí, které ale pochytal hostující brankář a nebo se míč zastavil na brankové konstrukci. Po přestávce se hrálo prakticky na jednu branku. Šancí jsme si vytvořili na další 3 zápasy, ale stejně nebyli schopni skórovat. Navíc hosty opět zachránilo břevno. Náš tlak se ke konci zápasu stále stupňoval a 15 minut před koncem snížil po rohovém kopu hlavičkou Pošmurný. Všechny síly jsme vrhli do útoku, bušili do soupeřovi obrany, prakticky každý hráč se dostal do šance, ale nikdo již nebyl schopen vstřelit branku V posledních vteřinách zápasu ještě hosté do otevřené obrany potvrdili svoje svoje nečekané vítězství dalším golem. Opět se potvrdilo, že fotbal se hraje na góly a ne na šance. Na ty jsme sice vyhráli 10:2, ale všechny 3 body putují na Tmaň.